آذر مهر پارس

معافیت باشگاه های ورزشی از مالیات بر ارزش افزوده

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، ژاله فرامرزیان مشاور وزیر درخصوص معافیت فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی از مالیات بر ارزش افزوده، اظهار داشت: قانون مالیات بر ارزش افزوده از ۲ سال پیش در دستور کار دولت قبل قرار گرفت و نهایتاً در تیر امسال تصویب و ابلاغ شد.

وی افزود: در گذشته، ظرفیت معافیت فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی از مالیات بر ارزش افزوده در قانون پیش بینی شده بود، اما ورزش از این معافیت برخوردار نبود که با پیگیری‌های صورت گرفته توسط وزارت ورزش و جوانان، این ظرفیت در حوزه ورزش نیز ایجاد شد و ظرفیت ایجاد شده موجب می‌شود همه خدمات ورزشی دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شوند.

فرامرزیان خاطرنشان کرد: این اقدام موجب کاهش هزینه‌های برخورداری مردم از خدمات ورزشی را فراهم می‌آورد و فعالان عرصه ورزش نیز در فعالیت‌های خود با کاهش هزینه‌ها مواجه می‌شوند. این قانون از نیمه دوم دی لازم الاجراست و آخرین جلسه تدوین آیین نامه اجرایی مربوطه در کمیسیون فرعی اقتصاد برگزار شده که در حال حاضر آیین نامه مزبور می‌بایست مراحل تصویب نهایی آن در دولت طی کند.

وی گفت: مطلوب است باشگاه‌ها و مراکز ارائه دهنده خدمات ورزشی که از وزارت ورزش و جوانان مجوز دریافت می‌کنند در برنامه‌های مالی خود این موضوع را لحاظ نمایند که البته این موضوع با توجه به کسر از تعرفه ارائه خدمات ورزشی توسط وزارت ورزش و جوانان، سبب برخورداری مردم عزیز از خدمات ورزشی با هزینه کمتر می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا